Prvotní suroviny

Hlavní činnost firmy je projekce, výroba a prodej automatických systémů pro manipulaci s volně loženou surovinou. Uplatnění nachází v potravinářském, chemickém a farmaceutickém průmyslu. Oborově se jedná o skladování, dávkování a přepravu sypkých surovin, výrobu těst a směsí. Konečné zpracování do podoby polotovarů či hotových výrobků.

MOUKA

Hygienické makro a mikro skladování a automatické dávkování pro všechny druhy mouky, včetně: žitné mouky, mouky z pšenice obecné, mouky z tvrdé pšenice, bezlepkové mouky, celozrnné mouky, ovesné mouky, špaldové mouky, kukuřičné mouky, rýžové mouky, ječné mouky, prosné mouky, teffové mouky, amarantové mouky, quinoové mouky, pohankové mouky, fazolové mouky, hrachové mouky, lupinové mouky a dalších.

CUKR

Hygienické makro a mikro-sklady s řízenou vlhkostí a automatickým dávkováním pro krupicový nebo třtinový cukr. Mlýn na moučkový cukr, který nezávisle vytváří vždy čerstvý a kontrolovaný produkt přizpůsobený požadavkům každé konkrétní výroby, a to jak z hlediska velikosti zrn, tak i jejich množství. Mikro-skladovací stanice pro kontinuální dávkování nebo dávkování s úbytkem hmotnosti. Nádrže na kapalné cukry s dávkováním pomocí odstředivých a objemových čerpadel a mycím systémem CIP.

OLEJE A TUKY

Hygienické skladování a přesné dávkování oleje, např. olivového, slunečnicového, kukuřičného, řepkového. Optimalizovaná řešení pro všechny olejů vyžadujících speciální úpravu. Nádrže s modifikovanou a řízenou atmosférou. Chlazené nádrže a čerpací systém s potrubím chlazeným potravinářským glykolem. Ruční nebo automatické dávkování pomocí odstředivých a objemových čerpadel.

DROŽDÍ A KVAS

Vysoce univerzální řešení pro chléb, briošky, pizzu, focacciu a další, která umožňují maximální flexibilitu při výběru a použití fermentů podle potřeb vašeho procesu, konečného produktu, klimatu a dalších. Naše technologie lze využít k více účelům, k výrobě bigy s pivovarskými kvasnicemi, k nahrazení pivovarských kvasnic kváskem nebo k přidání kvásku pro přidání chuti a vůně do pečiva. Naše fermentační procesy prodlužují trvanlivost a stravitelnost produktů, což vám umožní ušetřit místo, práci, přísady a kvasnice.

SŮL A PŘÍSADY

Plně automatizovaná stanice pro hygienické skladování a přesné dávkování mikrosložek, jako jsou minerální soli, chemické kvasnice, zahušťovadla, konzervační látky, barviva, zlepšující látky, vitamíny, koření, minerály a sladidla. Optimalizovaná řešení pro jakoukoli přísadu vyžadující speciální úpravu. Skladování i ve venkovních prostorách s regulací vlhkosti v sile. Skladování abrazivních produktů v nerezových silech a stanicích splňujících požadavky ATEX.

GLUKÓZA A SIRUPY

Výroba, skladování a dávkování sirupů, jako je glukózový sirup, pšeničný sirup, pšeničný sirup s vysokým obsahem fruktózy, javorový sirup, sirup z cukrové třtiny, sirup z agáve, medový sirup, zlatý sirup a další. Ruční nebo automatické dávkování pomocí odstředivých a objemových čerpadel a doprava pomocí průtokoměrů a hmotnostních dávkovačů. Zpracování všech složek včetně cukru, glukózy, fruktózy, šťávy z cukrové třtiny, šťávy z čiroku, javorové šťávy a nektaru z agáve. Optimalizovaná řešení pro jakýkoli sirup nebo přísadu vyžadující speciální úpravu.

KAKAO

Hygienické makro a mikro skladování kakaa s libovolným podílem tuku v prostředí s kontrolovanou vlhkostí. Manipulace s kakaem s podílem vyšším než 12 % v chlazených pneumatických dopravních systémech. Mikro-skladovací stanice pro kontinuální dávkování nebo dávkování s úbytkem hmotnosti. Optimalizovaná řešení pro všechny druhy kakaa, které vyžadují speciální ošetření.

VEJCE

Hygienické skladování vajec v izolovaných nádržích s řízenou teplotou. Ruční nebo automatické dávkování pomocí odstředivých a objemových čerpadel a doprava pomocí průtokových počítadel a dávkovačů. Plně automatizovaný čisticí systém CIP pro celkovou sanitaci nádrží a potrubí. Optimalizovaná řešení pro všechny vaječné výrobky vyžadující speciální ošetření. Všechny stroje splňují požadavky ATEX.